509 093 621, 605 835 076

biuro@jtarchitecture.pl

---------Poradnik Architekta 2 ---------

Jak przebiega proces projektowania wnętrz?

Architekt Człuchów to człowiek, który oprócz ukończenia studiów musi odbyć praktykę i zdać specjalny egzamin. Dopiero tak przygotowany jest w stanie podjąć się wykonywania zawodu. Projektowanie przestrzeni na pewno nie należy do najłatwiejszych i warto zdawać sobie z tego sprawę. Jak się to odbywa krok po kroku?

Cały proces w trakcie którego projektuje się wystrój pokoi w domu czy mieszkaniu zajmuje parę tygodni, a w przypadku dużych projektów wymaga on nawet kilku miesięcy. Jest to związane z tym, że architekt Chojnice nie korzysta jedynie z ogólnych i często strzępkowych informacji na temat charakteru wnętrza, które uzyskuje od klienta. Projekt ten bierze pod uwagę koszty, funkcjonalność oraz nienaganny wygląd.

Architekt Czersk w pierwszej kolejności musi zapoznać się z wytycznymi projektowymi. Wytyczne uzyskuje się w trakcie kilkugodzinnego spotkania, kiedy zostają dokładnie umówione oczekiwania oraz prośby odnośnie projektowanej przestrzeni. Wymaga się podania ulubionych kolorów, stylu, ale należy też wspomnieć o formie spędzania czasu wolnego oraz hobby. Po uzyskaniu takich informacji możliwe jest zorganizowanie kolejnego spotkania w trakcie którego przedstawiane zostają już konkretne propozycje oraz przykłady. W trakcie takich spotkań można bardzo szybko określić co się klientom podoba, a także za czym nie przepadają i co w ich mniemaniu nie jest atrakcyjne. W trakcie spotkań należy jasno przedstawiać sprawę pieniędzy, gdyż zbyt drogie meble czy dodatki sprawią, że ukończenie domu nie będzie możliwe. Klienci nie wiedzą w jaki sposób zsumować koszty aranżacji, dlatego architekt musi bardzo dokładnie określić ile co kosztuje. W sytuacji, kiedy będą to kwoty zbyt wygórowane, można wziąć pod uwagę tańsze rozwiązania.

Kiedy finanse się zgadzają, odbywa się projektowanie wnętrz. Chojnie posiadają wiele pięknych miejsc w których powstaną domy rodem z bajki. Będą one nie tylko piękne w środku, ale oprócz tego widok rozpościerający się za oknem będzie robił kolosalne wrażenie. Wykańczanie domu nie może się rozpocząć bez wizualizacji wstępnego projektu. Wykorzystuje się do tego specjalne programy, dzięki którym otrzymuje się dokładne obrazki, które przypominają zdjęcia. Tak może, (ale nie musi) prezentować się przyszłe wnętrze. Jest to niezwykle istotny etap, gdyż właściciel jest w stanie zobaczyć jak dom będzie wyglądał w niedługiej przyszłości, zamiast jedynie sobie wyobrażać. Kiedy wszystkie pomieszczenia zostaną stworzone, poprawki wprowadzone należy ostatecznie uzupełnić kosztorys i przystąpić do dzieła. Należy w pierwszej kolejności rozpocząć od kładzenia posadzek, malowania ścian, a następnie można kupować meble i dodatki. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×